Makijaż

Makijaż ślubny

Każda z nas pragnie być najpiękniejsza w tym szczególnym dniu. Odpowiednio dobrany makijaż może nam w tym pomóc. Wizażystka, wykonując Make up bierze pod uwagę typ urody Panny Młodej, kolor sukni, kształt fryzury, a nawet kolor bukietu ślubnego. Makijaż musi ukrywać wszelkie niedoskonałości, doskonale prezentować się w świetle dziennym i w sztucznym oraz na zdjęciach. Najczęściej przykleja się sztuczne rzęsy, aby zyskać efekt większego i otwartego oka. Wówczas oczy Panny Młodej zostają mocniej podkreślone. Aby w tym wyjątkowym dniu czuć się komfortowo, we wcześniejszym terminie wykonuje się makijaż próbny.

Makijaż wieczorowy/okolicznościowy

W makijażu wieczorowym można pozwolić sobie na znacznie intensywniejsze barwy, jednak zawsze dobrane do konkretnego typu urody. Makijaż okolicznościowy musi być bardzo trwały, a także wodoodporny, by mógł w nienagannym stanie przetrwać wiele godzin. Wizażystka, wykonując go ma na uwadze sztuczne światło, w jakim najczęściej jest prezentowany. Najczęściej podkreśla mocno oczy lub usta.

Makijaż dzienny/biznesowy

Makijaż dzienny oraz biznesowy ma za zadanie w naturalny sposób podkreślić urodę. Wizażystka wykorzystuje naturalne barwy dobrane do typu urody, maskuje niedoskonałości. Makijaż dzienny powinien wyglądać świeżo i delikatnie.